Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 3. října 2022 Bohumil

České národní hrozby

22. 08. 2021 11:06:22
Existují hrozby, které ohrožují další existenci českého národa? Může se stát, že za několik desítek let Česká republika zmizí z mapy světa? Seznam aktuálních nebezpečí jsem se pokusil vyjmenovat níže.

Povinné očkování aneb rozděl a panuj

Toto není hrozba lokální, ale celosvětová. Co se týká vakcín proti covid-19, na odpůrce a příznivce je rozdělena nejen laická veřejnost, ale i vědci z oboru virologie, přestože v médiích dostávají prostor jen podporovatelé očkování. Možné budoucí negativní následky nastiňuje v nedávném rozhovoru pro Nadační fond Svědomí národa například doktorka Soňa Peková. Přestože vakcína je jen experimentální a vážné negativní důsledky v dalších letech rozhodně nelze vyloučit, je tlak na zavedení povinného očkování obrovský. Propagace očkování mládeže nebo dokonce dětí ukazuje, že o zdraví opravdu nejde. Vážný průběh covidu v této věkové kategorii je vzácnější než zdravotní komplikace způsobené očkováním. Stále ostřejší diskriminace neočkovaných má kromě zvýšení podílu očkovaných za cíl také rozdělení společnosti a vyvolání konfliktů mezi oběma skupinami. Díky tomu bude možné snadněji prosazovat plány globalistů (podpora migrace, další kriminalizace konzervativních křesťanských postojů, uzákonění manželství homosexuálů a eutanazie v dalších zemích, omezení a nakonec zrušení plateb v hotovosti a „zelený teror“ ve jménu snížení emisí CO2).

Korespondenční hlasování a sčítací stroje

Pokud by se podařilo uzákonit korespondenční hlasování ve stejné podobě, jako je tomu nyní v USA, znamenalo by to konec svobodných voleb. Je velmi obtížné ověřit, jestli hlasovací lístek odeslal právoplatný volič nebo někdo jiný místo něho. Stejně špatné by bylo, pokud by namísto lokálních volebních komisí sčítaly volební lístky stroje. Stačí se opět podívat na poslední prezidentské volby v USA. Po sečtení nějakého procenta hlasů lze spolehlivě odhadnout, jaký bude výsledek. Na tomto základě ostatně fungují odhady volebních výsledků zveřejňované ihned po uzavření volebních místností. Pokud se statisticky odhadnutý výsledek nehodí, je doplněn chybějící počet hlasů ve prospěch toho „správného“ kandidáta. Pokud volební lístky sčítá stroj, je „doplnění“ celkem jednoduché. Naproti tomu není pravděpodobné, že by se celá volební komise domluvila na doplnění volebních lístků ve prospěch některého kandidáta nebo strany. Proto potřebujeme udržet dosavadní stav: volební komise musí hlasy ručně sečíst a vyvěsit počet hlasů odevzdaných ve prospěch jednotlivých stran. Počty hlasů odevzdané v jednotlivých obvodech – ne pouze procenta – musí být dohledatelné na webu Českého statistického úřadu. Až tam najdeme namísto počtu hlasů jen procenta, bude svobodným volbám konec.

Přijetí Eura

Vlastní měna je jedním ze základních atributů samostatného státu. Přijetí Eura by sice znamenalo zjednodušení pro firmy, protože by nemusely brát v potaz výkyvy kurzu koruny. Ale české firmy to umí, ostatně musí se s tím vyrovnávat už třicet let, takže to žádná nová komplikace není. Právě proto, že je národní měna jedním z atributů samostatného státu, bylo by přijetí Eura nebezpečným krokem na cestě k likvidaci České republiky. Zrušení národních států je jedním z cílů globálních elit, které chtějí svět bez hranic a bez cel, svět, kterému vládnout nikým nevolení majitelé nadnárodních koncernů.

Pokračování v protiruské politice

Dostavba Temelína rusko – českým konzorciem není bezpečnostní hrozbou, jak je nám předkládáno. Vyřazení Ruska z tendru na dostavbu Temelína pomocí kauzy Vrbětice je běžnou praxí USA: donutit země, ve kterých mají vliv, aby přijímaly zakázky amerických koncernů, přestože to pro tu kterou zemi není vůbec výhodné. Vidíme to v bledě modrém na projektu Nord-Stream 2. Něco podobného dělal Napoleon v době blokády Anglie. Všechny Evropské země měly zakázáno s Anglií obchodovat. Vládce, který se zdráhal uposlechnout, byl svržen. Podobně byla svržena vláda premiéra Nečase poté, co během návštěvy v Moskvě prohlásil, že největší šance na dostavbu Temelína má Atomstrojexport. Vzhledem k tomu, že americké tajné služby monitorují veškerou komunikaci na sociálních sítích (které mají sídlo v USA) a vědí o každém telefonátu premiérů „spřátelených“ zemí, není těžké v případě potřeby na každého z nich něco najít.

Pokračování v protiruské politice je pro nás hrozbou ze dvou důvodů. Za prvé: až půjdou k volbám obyvatelé velkých českých měst, měli by pamatovat na to, že pro ně není vůbec dobré být terčem ruských jaderných raket. Šance přežít jaderný úder je podstatně větší na venkově. Politici kteří hlásají: „na Putina platí jen síla“ nebo „měly bychom být chráněni americkým protiraketovým systémem“ (u jehož raket lze za pár hodin vyměnit konvenční hlavice za jaderné) nebo pro změnu: „sankce uvalené na Rusko je třeba zachovat“ zvyšují napětí. Čím horší budou vztahy mezi Ruskem a Českou republikou (a celým Západem), tím vyšší je riziko, že dojde k válečnému konfliktu třeba i z důvodu technické chyby.

Druhý důvod je ekonomický. Dostavba Temelína americkým koncernem bude znamenat znatelně vyšší cenu elektřiny pro koncové spotřebitele, než kdyby Temelín rozšiřovali Rusové. Stejně tak kupovat zemní plyn přes Německo bude dražší, než ho kupovat přímo z Ruska.

Bezbožnost

Bez Božího požehnání, marné lidské namáhání. Toto tvrzení bychom mohli doložit mnoha příklady z Bible. Když izraelský národ neposlouchal Boží přikázání nebo se klaněl jiným bohům, přicházel trest. Třeba v podobě válek, „okupace“ nebo dokonce jako odvlečení do babylónského zajetí. Některé národy byly potrestány tak, že úplně zanikly. Pán Ježíš Kristus mluví o trestu, který přijde na Jeruzalém (Lukáš 19, 41-44), protože jeho obyvatelé nepřijali evangelium.

A naopak: „Když Bůh je s námi, kdo proti nám“. Opět bychom mohli uvést řadu příkladů z Bible, ale i z historie. V Anglii došlo v 18. století k velkému křesťanskému probuzení, v jehož čele stál John Wesley. Díky tomu byla Anglie uchráněna hrůz revoluce, jak je známe z této doby z Francie. Kéž si takové probuzení vyprosíme i pro českou zemi ve 20. letech 21. století.

Autor: Jaroslav Jána | neděle 22.8.2021 11:06 | karma článku: 20.10 | přečteno: 474x

Další články blogera

Další články z rubriky Společnost

František Mikeš

Vítězství kandidátů, prohra politiky!

Druhé kolo senátních voleb mohlo uspokojit jenom politické diletanty. Zvolení předsedy Senátu Parlamentu České republiky o něco víc než dvaceti tisíci hlasů, je na zamyšlení jak nad tímto tělesem, tak nad náladou ve společnosti.

3.10.2022 v 8:58 | Karma článku: 18.96 | Přečteno: 309 | Diskuse

Tomáš Gayer

Me Too - konečné řešení

Klíčová slova dnešniho blogu: Me Too, parchant, 1951, Máj, opakovaně, tahati, existovati, nahlásíti, řešení, kompromis.

3.10.2022 v 7:43 | Karma článku: 19.62 | Přečteno: 339 | Diskuse

Hana Dneboská

Jako blesk z čistého nebe

Doslova. Něco lesklého sjelo ze štítu sousedovy střechy. Místo určení – zadní sklo našeho miláčka. Čistá práce a v tu ránu tisíce střípků všude.

3.10.2022 v 7:00 | Karma článku: 9.35 | Přečteno: 233 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Ještě nedocvaklo?

Svatý Václav, státní svátek, volný den. Navštívili jsme v rodném městě rodiče. Manželčiny rodiče osobně. Pozvali nás na oběd a na kávu.

2.10.2022 v 17:45 | Karma článku: 18.53 | Přečteno: 501 | Diskuse

Zdenka Wagnerová

Svatý Václav v Olomouci - Černovíře

28. září - Den české státnosti je spojen se svatým Václavem, svatováclavskými poutěmi, ale i houbami zvanými václavky, občas i demonstracemi. V Olomouci - Černovíře probíhal už tradiční Pochod ke cti sv. Václava.

2.10.2022 v 15:10 | Karma článku: 17.02 | Přečteno: 196 | Diskuse
Počet článků 5 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1277
Jsem řadovým občanem, pracuji v oblasti informačních technologií. Považuji se za křesťana, zastánce tradičních, konzervativních hodnot.

Najdete na iDNES.cz