Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 7. června 2023 Iveta, Slavoj

České národní hrozby

22. 08. 2021 11:06:22
Existují hrozby, které ohrožují další existenci českého národa? Může se stát, že za několik desítek let Česká republika zmizí z mapy světa? Seznam aktuálních nebezpečí jsem se pokusil vyjmenovat níže.

Povinné očkování aneb rozděl a panuj

Toto není hrozba lokální, ale celosvětová. Co se týká vakcín proti covid-19, na odpůrce a příznivce je rozdělena nejen laická veřejnost, ale i vědci z oboru virologie, přestože v médiích dostávají prostor jen podporovatelé očkování. Možné budoucí negativní následky nastiňuje v nedávném rozhovoru pro Nadační fond Svědomí národa například doktorka Soňa Peková. Přestože vakcína je jen experimentální a vážné negativní důsledky v dalších letech rozhodně nelze vyloučit, je tlak na zavedení povinného očkování obrovský. Propagace očkování mládeže nebo dokonce dětí ukazuje, že o zdraví opravdu nejde. Vážný průběh covidu v této věkové kategorii je vzácnější než zdravotní komplikace způsobené očkováním. Stále ostřejší diskriminace neočkovaných má kromě zvýšení podílu očkovaných za cíl také rozdělení společnosti a vyvolání konfliktů mezi oběma skupinami. Díky tomu bude možné snadněji prosazovat plány globalistů (podpora migrace, další kriminalizace konzervativních křesťanských postojů, uzákonění manželství homosexuálů a eutanazie v dalších zemích, omezení a nakonec zrušení plateb v hotovosti a „zelený teror“ ve jménu snížení emisí CO2).

Korespondenční hlasování a sčítací stroje

Pokud by se podařilo uzákonit korespondenční hlasování ve stejné podobě, jako je tomu nyní v USA, znamenalo by to konec svobodných voleb. Je velmi obtížné ověřit, jestli hlasovací lístek odeslal právoplatný volič nebo někdo jiný místo něho. Stejně špatné by bylo, pokud by namísto lokálních volebních komisí sčítaly volební lístky stroje. Stačí se opět podívat na poslední prezidentské volby v USA. Po sečtení nějakého procenta hlasů lze spolehlivě odhadnout, jaký bude výsledek. Na tomto základě ostatně fungují odhady volebních výsledků zveřejňované ihned po uzavření volebních místností. Pokud se statisticky odhadnutý výsledek nehodí, je doplněn chybějící počet hlasů ve prospěch toho „správného“ kandidáta. Pokud volební lístky sčítá stroj, je „doplnění“ celkem jednoduché. Naproti tomu není pravděpodobné, že by se celá volební komise domluvila na doplnění volebních lístků ve prospěch některého kandidáta nebo strany. Proto potřebujeme udržet dosavadní stav: volební komise musí hlasy ručně sečíst a vyvěsit počet hlasů odevzdaných ve prospěch jednotlivých stran. Počty hlasů odevzdané v jednotlivých obvodech – ne pouze procenta – musí být dohledatelné na webu Českého statistického úřadu. Až tam najdeme namísto počtu hlasů jen procenta, bude svobodným volbám konec.

Přijetí Eura

Vlastní měna je jedním ze základních atributů samostatného státu. Přijetí Eura by sice znamenalo zjednodušení pro firmy, protože by nemusely brát v potaz výkyvy kurzu koruny. Ale české firmy to umí, ostatně musí se s tím vyrovnávat už třicet let, takže to žádná nová komplikace není. Právě proto, že je národní měna jedním z atributů samostatného státu, bylo by přijetí Eura nebezpečným krokem na cestě k likvidaci České republiky. Zrušení národních států je jedním z cílů globálních elit, které chtějí svět bez hranic a bez cel, svět, kterému vládnout nikým nevolení majitelé nadnárodních koncernů.

Pokračování v protiruské politice

Dostavba Temelína rusko – českým konzorciem není bezpečnostní hrozbou, jak je nám předkládáno. Vyřazení Ruska z tendru na dostavbu Temelína pomocí kauzy Vrbětice je běžnou praxí USA: donutit země, ve kterých mají vliv, aby přijímaly zakázky amerických koncernů, přestože to pro tu kterou zemi není vůbec výhodné. Vidíme to v bledě modrém na projektu Nord-Stream 2. Něco podobného dělal Napoleon v době blokády Anglie. Všechny Evropské země měly zakázáno s Anglií obchodovat. Vládce, který se zdráhal uposlechnout, byl svržen. Podobně byla svržena vláda premiéra Nečase poté, co během návštěvy v Moskvě prohlásil, že největší šance na dostavbu Temelína má Atomstrojexport. Vzhledem k tomu, že americké tajné služby monitorují veškerou komunikaci na sociálních sítích (které mají sídlo v USA) a vědí o každém telefonátu premiérů „spřátelených“ zemí, není těžké v případě potřeby na každého z nich něco najít.

Pokračování v protiruské politice je pro nás hrozbou ze dvou důvodů. Za prvé: až půjdou k volbám obyvatelé velkých českých měst, měli by pamatovat na to, že pro ně není vůbec dobré být terčem ruských jaderných raket. Šance přežít jaderný úder je podstatně větší na venkově. Politici kteří hlásají: „na Putina platí jen síla“ nebo „měly bychom být chráněni americkým protiraketovým systémem“ (u jehož raket lze za pár hodin vyměnit konvenční hlavice za jaderné) nebo pro změnu: „sankce uvalené na Rusko je třeba zachovat“ zvyšují napětí. Čím horší budou vztahy mezi Ruskem a Českou republikou (a celým Západem), tím vyšší je riziko, že dojde k válečnému konfliktu třeba i z důvodu technické chyby.

Druhý důvod je ekonomický. Dostavba Temelína americkým koncernem bude znamenat znatelně vyšší cenu elektřiny pro koncové spotřebitele, než kdyby Temelín rozšiřovali Rusové. Stejně tak kupovat zemní plyn přes Německo bude dražší, než ho kupovat přímo z Ruska.

Bezbožnost

Bez Božího požehnání, marné lidské namáhání. Toto tvrzení bychom mohli doložit mnoha příklady z Bible. Když izraelský národ neposlouchal Boží přikázání nebo se klaněl jiným bohům, přicházel trest. Třeba v podobě válek, „okupace“ nebo dokonce jako odvlečení do babylónského zajetí. Některé národy byly potrestány tak, že úplně zanikly. Pán Ježíš Kristus mluví o trestu, který přijde na Jeruzalém (Lukáš 19, 41-44), protože jeho obyvatelé nepřijali evangelium.

A naopak: „Když Bůh je s námi, kdo proti nám“. Opět bychom mohli uvést řadu příkladů z Bible, ale i z historie. V Anglii došlo v 18. století k velkému křesťanskému probuzení, v jehož čele stál John Wesley. Díky tomu byla Anglie uchráněna hrůz revoluce, jak je známe z této doby z Francie. Kéž si takové probuzení vyprosíme i pro českou zemi ve 20. letech 21. století.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jaroslav Jána | neděle 22.8.2021 11:06 | karma článku: 20.10 | přečteno: 486x

Další články blogera

Jaroslav Jána

Krásný a světlem prozářený rok 2033

V roce 2032 se podařilo orgánům OSN plně realizovat cíle udržitelného rozvoje. Emise oxidu uhličitého se pohybovaly ve výši maximálně 0,1 % nad limitem globální uhlíkové neutrality.

30.12.2022 v 0:35 | Karma článku: 10.33 | Přečteno: 172 |

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Konečně je Ladik v bezpečí, soudruzi v parlamentu brzy schválí smlouvu o pobytu vojsk

Skoro pětatřicet roků od plyšáku to trvalo. Celou tu dobu čekal Ladik trpělivě na to, aby mohl prokázat svoji odvahu jako 99 pragováků, kteří se hrdinně postavili kontrarevoluci. A teď se Ladik dočkal, naváže na Kubiše a Gabčíka

6.6.2023 v 17:44 | Karma článku: 23.56 | Přečteno: 407 | Diskuse

Emrich Sonnek

Outsiderovo blues

Když jsi jednou dole a jednou nahoře, může se stát, že se jindy ocitneš ještě níž. Ale je to snad důvod, proč si nezazpívat? Třeba na melodii písně Život je jen náhoda.

6.6.2023 v 17:16 | Karma článku: 4.82 | Přečteno: 91 | Diskuse

Marek Zeman

Nevěřil jsem vlastním očím (ani uším)...

Tuto neděli v pořadu TV Prima Partie s Terezou Tománkovou se utkali dva předsedové nejsilnějších politických stran, předseda vlády Petr Fiala a expremiér Andrej Babiš. Pánové byli reálnou ukázkou dnešní doby. Od ničeho k ničemu...

6.6.2023 v 12:37 | Karma článku: 28.63 | Přečteno: 1063 | Diskuse

Ladislav Větvička

Konečně su v bezpeči - sudruzi v parlamentu brzo podepišu smluvu o pobytu vojsk

Skoro pětatřicet roku od plyšaku to trvalo! Furt sem se na ulici citil taky nejisty, zranitelny, ten pocit nebezpeči byl prostě všude. Až fčil se to měni. Černochova podepsala s černochem smluvu o dočasnem pobytu vojsk.

6.6.2023 v 11:59 | Karma článku: 44.44 | Přečteno: 2305 | Diskuse

Jan Ziegler

Kachovskou přehradu vyhodili do povětří Rusové

Je jasné, že z tohoto incidentu se budou vinit obě strany, pádnější důvody pro zničení vodní nádrže však měla Moskva. Nemyslím si, že by si Ukrajinci chtěli takto amatérsky znemožnit vlastní protiofenzívu.

6.6.2023 v 11:33 | Karma článku: 25.01 | Přečteno: 660 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1095
Jsem řadovým občanem, pracuji v oblasti informačních technologií. Považuji se za křesťana, zastánce tradičních, konzervativních hodnot.

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Když ukazuju prsa, jsem šťastnější, říká pansexuální a nebinární Monáe

Herečka a zpěvačka Janelle Monáe (37) nemá s nahotou problém. Na obálce magazínu Rolling Stone pózovala nahoře bez,...