Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 7. června 2023 Iveta, Slavoj

Krásný a světlem prozářený rok 2033

30. 12. 2022 0:35:18
V roce 2032 se podařilo orgánům OSN plně realizovat cíle udržitelného rozvoje. Emise oxidu uhličitého se pohybovaly ve výši maximálně 0,1 % nad limitem globální uhlíkové neutrality.

Počet obyvatel emitujících CO2 k 30.6.2032 činil 2 miliardy a 236 milionů, což je o 227 milionů méně, než ke stejnému datu předchozího roku. Počet obyvatel s nulovou produkcí CO2 byl k poslednímu červnu 2032 již 796 milionů, co je o 84 milionů více než před rokem.

Průměrná délka života se opět zvýšila

Díky vysoké proočkovanosti (99,85 %) se podařilo snížit počet výskytů všech infekčních chorob. Účinné prevence je dosaženo díky zapojení naprosté většiny obyvatel (již 97,3%) do bezpečnostního monitorovacího systému. Průměrná délka života u emitentů CO2 byla 64,3 roku (u neemitentů není délka života omezena). Poměrně nízká hodnota průměrné délky života u emitentů je způsobena jednak tím, že značná část z nich se rozhoduje pro transformaci do bezemisní formy a také tím, že menší část z nich podává žádost o eutanazii.

Další snížení spotřeby fosilních paliv

Na jednoho člověka emitujícího CO2 připadá roční spotřeba fosilních paliv ve výši 197 kg uhlíku. To je snížení o 5,7% procenta ve srovnání s předchozím rokem. Naproti tomu roční spotřeba fosilního uhlíku u člověka s nulovou produkcí CO2 je pouze 2,8 kg (spotřeba elektřiny v datových centrech). Úspěšného snížení spotřeby u emitentů bylo dosaženo zejména díky stále širšímu využívání topných fólií integrovaných do oblečení. Také u emitentů je stále populárnější trávit čas v mnohem bohatší a zajímavější virtuální realitě. To je jeden z důvodů, proč má průměrná bytová plocha připadající na jednu osobu velikost 7,26 m2.

Doprava potřebuje méně uhlíku, protože stále roste popularita cyklistiky a vysokorychlostní veřejné dopravy. Posilovací a šlapací stroje se podílejí na výrobě elektřiny pro domácnosti již 28 procenty. Nemalou měrnou pomáhá také elektromobilita. Počet osobních vozidel využívajících fosilní paliva činil ke 30.9.2032 necelých 24 milionů. Nevládní organizace Čisté nebe stanovila datum ukončení provozu vozidel se spalovacím motorem na 31.12.2036.

Věda a technika

Neurochirurgická centra napříč planetou jsou zavalena žádostmi o zavedení AI konektorů do mozku. V dnešní době se jedná o ambulantní zákrok, po několika málo hodinách se můžete vrátit k běžným činnostem. Benefity jsou obrovské: možnost komunikovat s internetovými vyhledávači a s umělou inteligencí pouhou myšlenkou. Osoby bez AI konektorů mají oproti těm, kdo jsou takto vybaveni, až 20x menší šanci obsadit kvalifikovanou pracovní pozici. Nositel AI konektorů může navíc dobrovolně poskytovat svá myšlenková data umělé inteligenci, která je využívá pro své učení. Tato myšlenková data mohou být také dobrovolně poskytnuta bezpečnostnímu systému, který může díky tomu rychleji odhalit hrozby všeho druhu.

Transformace do bezemisní formy je dnes globálně nejžádanějším zákrokem. Je třeba si uvědomit, že osoby emitující CO2 (stará forma bytí) jsou snadno zranitelné a nemusí se transformace dožít (dopravní nehoda, nemoc atd.). Zákrok je proveden během několika desítek minut. Umělá inteligence shromáždí pomocí AI konektorů vaše vzpomínky a stanoví váš psychologický profil. Následně je vygenerována elektronická forma vaší osoby, která komunikuje s okolím běžnými kanály (videohovory, chat). Vaši příbuzní a přátelé tak s vámi mohou být nadále ve spojení. Po provedení transformace je původní tělo emitující CO2 ukončeno.

Vrcholí také přípravy k letu na Mars, poprvé s lidskou posádkou. Vzhledem k nárokům na energii, potraviny a kyslík budou většinu posádky tvořit kosmonauti s nulovými emisemi CO2. Ostatní členové posádky budou mít i během letu možnost transformovat se do bezemisní formy.

Kultura

V roce 2032 (respektive do 30. listopadu) bylo vyrobeno více než 29 tisíc celovečerních filmů. Zatímco ještě před několika lety by bylo zcela nemožné takové množství filmů za jediný rok natočit, dnes je to díky umělé inteligenci realita.

Filmová akademie vybrala vítězný snímek s názvem: „Podzimní květy“. Jedná se o příběh mladé ženy, která se po letech vrací do svého rodného města. Její matka je nemocná a mnoho let trpí velkými bolestmi. Otec matku terorizuje, a snaží se jí zabránit, abys se nechala transformovat do bezemisní formy. Otec je členem místní skupiny konspirátorů, šíří dezinformace, že transformace prý je ve skutečnosti usmrcení. Matka umírá v bolestech, lidský život, který mohl dál trvat v pokročilejší formě, byl zmařen. Po několika týdnech je otec těžce zraněn při dopravní nehodě a ocitá se na invalidním vozíku. Je zcela závislý na péči ošetřovatelek. Když vidí, jakou zátěž pro společnost představuje, rozhoduje se pro transformaci. Dceru pak prosí za odpuštění, matce už ale život vrátit nemůže.

Prezident Filmové akademie po udělení cen poděkoval přítomným zástupcům průmyslových koncernů, bez jejich technologií by takováto produkce vůbec nemohla vzniknout.

Provincie Čechy a Morava v roce 2032

I u nás doma byl letošek bohatý na události. Počet obyvatel provincie činil k 30. červnu 2 miliony 152 tisíc. Největším městem v Čechách je i nadále Náchod, se svými 12 tisíci obyvatel, na Moravě pak Znojmo s více než 15 tisíci.

V rozpočtu provincie na rok 2033 je 125 miliard kreditů. Největší položkou rozpočtu (48 miliard kreditů) je sanace válečných škod (zejména dekontaminace radioaktivní půdy a vody, demolice opuštěných a zničených budov). Na druhém místě jsou výdaje na zdravotnictví (42 miliard kreditů), především budování transformačních center.

Duchovní slovo

Ohlédnutí za rokem 2032 můžeme zakončit slovy předsedkyně Náboženské rady provincie, kazatelky Kateřiny Nowak, která ve své vánoční promluvě mimo jiné řekla: „Láska, to je vzdát se svého starého života ve prospěch budoucích generací, aby i naši potomci mohli žít na Zemi v příštích staletích a tisíciletích. Rozhodnout se pro transformaci do bezemisní formy, to je krok odvahy a víry.“

Mnoho skvělých zážitků v roce 2033 vám přeje

Hugo Zelený

Počet kreditů získaných za přečtení článku: 39

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jaroslav Jána | pátek 30.12.2022 0:35 | karma článku: 10.33 | přečteno: 172x

Další články blogera

Jaroslav Jána

České národní hrozby

Existují hrozby, které ohrožují další existenci českého národa? Může se stát, že za několik desítek let Česká republika zmizí z mapy světa? Seznam aktuálních nebezpečí jsem se pokusil vyjmenovat níže.

22.8.2021 v 11:06 | Karma článku: 20.10 | Přečteno: 486 |

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Konečně je Ladik v bezpečí, soudruzi v parlamentu brzy schválí smlouvu o pobytu vojsk

Skoro pětatřicet roků od plyšáku to trvalo. Celou tu dobu čekal Ladik trpělivě na to, aby mohl prokázat svoji odvahu jako 99 pragováků, kteří se hrdinně postavili kontrarevoluci. A teď se Ladik dočkal, naváže na Kubiše a Gabčíka

6.6.2023 v 17:44 | Karma článku: 23.20 | Přečteno: 371 | Diskuse

Emrich Sonnek

Outsiderovo blues

Když jsi jednou dole a jednou nahoře, může se stát, že se jindy ocitneš ještě níž. Ale je to snad důvod, proč si nezazpívat? Třeba na melodii písně Život je jen náhoda.

6.6.2023 v 17:16 | Karma článku: 4.79 | Přečteno: 85 | Diskuse

Marek Zeman

Nevěřil jsem vlastním očím (ani uším)...

Tuto neděli v pořadu TV Prima Partie s Terezou Tománkovou se utkali dva předsedové nejsilnějších politických stran, předseda vlády Petr Fiala a expremiér Andrej Babiš. Pánové byli reálnou ukázkou dnešní doby. Od ničeho k ničemu...

6.6.2023 v 12:37 | Karma článku: 28.42 | Přečteno: 1026 | Diskuse

Ladislav Větvička

Konečně su v bezpeči - sudruzi v parlamentu brzo podepišu smluvu o pobytu vojsk

Skoro pětatřicet roku od plyšaku to trvalo! Furt sem se na ulici citil taky nejisty, zranitelny, ten pocit nebezpeči byl prostě všude. Až fčil se to měni. Černochova podepsala s černochem smluvu o dočasnem pobytu vojsk.

6.6.2023 v 11:59 | Karma článku: 44.18 | Přečteno: 2184 | Diskuse

Jan Ziegler

Kachovskou přehradu vyhodili do povětří Rusové

Je jasné, že z tohoto incidentu se budou vinit obě strany, pádnější důvody pro zničení vodní nádrže však měla Moskva. Nemyslím si, že by si Ukrajinci chtěli takto amatérsky znemožnit vlastní protiofenzívu.

6.6.2023 v 11:33 | Karma článku: 24.86 | Přečteno: 651 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1095
Jsem řadovým občanem, pracuji v oblasti informačních technologií. Považuji se za křesťana, zastánce tradičních, konzervativních hodnot.

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Když ukazuju prsa, jsem šťastnější, říká pansexuální a nebinární Monáe

Herečka a zpěvačka Janelle Monáe (37) nemá s nahotou problém. Na obálce magazínu Rolling Stone pózovala nahoře bez,...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...